x


عضویت | ورود         پشتیبانی  22356465
راهنمای خرید دوربین دیجیتال
بطور کلی می توان دوربین ها را به سه دسته حرفه ای(DSLR)، شبه حرفه ای(SLR-LIKE) و کوچک (COMPACT) طبقه بندی نمود.

انواع دوربین ها
بطور کلی می توان دوربین ها را به سه دسته حرفه ای(DSLR)، شبه حرفه ای(SLR-LIKE) و کوچک (COMPACT) طبقه بندی نمود. دوربین های حرفه ای دارای امکانات مورد نیاز برای عکاسی حرفه ای میباشند. بنابراین اگر قصد عکاسی حرفه ای دارید، چنین دوربین هایی توصیه می شوند، برای کار با دوربین های DSLR به مهارت و دانش بیشتری نیازمندید، همچنین قیمت آنها نیز دست کم حدود 800 هزار تومان میباشد. با این وجود اگر تنها برای مصارف خانگی و نه چندان حرفه ای به دوربین نیازمندید، دوربین های COMPACT گزینه مناسب تری است. این دوربین ها به دلیل قابلیت حمل بالاتر و نیز سهولت استفاده و نگهداری برای مصارف خانگی مناسب ترند.قیمت این نوع دوربین ها بین 100 تا 600 هزار تومان میباشد.

دو برند CANON و NIKON از سایر برندها مشهورتر و پر طرفدارترند. این دو برند تفاوت چندانی با یکدیگ ندارند. در واقع در خرید دوربین های دیجیتال موارد زیر بسیار مهم تر از مارک دوربین می باشد:

1 - مگاپیکسل
دوربین های 4 الی 6 مگاپیکسلی برای نمایش و همچنین چاپ تصاویر تا ابعاد 30*40 سانتیمتری مناسبند. دوربین های COMPACT با مگاپیکسل بالاتر نیز وجود دارند اما معمولا دقت بالاتر از 6 مگاپیکسل تاثیر چندانی بر کیفیت عکس، نمیگذارد.

2 - وزن
برای کاربرد روزانه، دوربین های سبک مناسبترند اما دوربین های سنگین معمولا به علت داشتن لنز بزرگتر ونیز سنسورهای بیشتر، کیفیت عکس بالاتر و نویز کمتری را تولید می کنند.

3 - زوم
محدوده زوم مکانیکی برای عکس گرفتن از برخی صحنه ها که به زاویه بسته نیاز است، بسیار مهم میباشد. حداقل محدوده زوم 27mm میباشد و مقادیر کم تر از آن کارایی خوبی ندارد. محدوده زوم 120mm رایج تر است. اما برای داشتن زوم بسیار بالا، به محدوده زوم 504mm نیاز می باشد.

4 - فلاش
فلاش در دو شکل داخلی و خارجی موجود است. در بسیاری از دوربین های کامپکت، فلاش داخلی وجود دارد. امااین نوع فلاش معایبی نیز دارد از جمله اینکه برجستگی ها را بخوبی نشان نمی دهد و گاهی سبب نورانی شدن بیش از اندازه عکس می گردد.  فلاش خارجی معایب ذکر شده را ندارد. به همین دلیل بهتر است به دوربین های دارای فلاش داخلی نیزف فلاش خارجی نصب نمایید.

5 - لرزش گیر
در هنگام خرید دوربین حتما توجه داشته باشید که دوربین شما از نوع لرزش گیر باشد. زیرا در غیر اینصورت لرزش دست موجب تار گرفته شدن عکس ها می گردد.

6 - تشخیص لبخند
این قابلیت بسیار جالب بوده و هنگامیکه چهره های داخل کادر می خندند،به طور خودکار  عکس برداری می نماید.
بازار ناصرخسرو یکی از مهم ترین مراکز خریددوربین دیجیتال میباشد. مجتمع پایتخت واقع در بلوار میرداماد نیز گزینه دیگری است.