x


عضویت | ورود         پشتیبانی  22356465
راهنمای خرید کارت گرافیک
پردازشگری است که داخل کارت گرافیک تعبیه شده و سبب بالاتر رفتن کیفیت نمایش تصاویر سه بعدی، متحرک و انیمیشن می گردد.

پردازشگر GPU
پردازشگری است که داخل کارت گرافیک تعبیه شده و سبب بالاتر رفتن کیفیت نمایش تصاویر سه بعدی، متحرک و انیمیشن می گردد. بسیاری از بازی های کامپیوتری جدید توسط تکنولوژی Direct X 8 طراحی شده اند و تنها کارت های گرافیکی قادر به نمایش آنها خواهند بود که قادر به پشتیبانی از تکنولوژی فوق باشند. سرعت clock پردازشگر گرافیکی بسته به موارد استفاده، از حداقل 166MHZ تا حداکثر325MHZ متغیر است.

حافظه گرافیکی
این حافظه بر روی کارت گرافیک و به منظور ذخیره اطلاعات مربوط به پردازش تصاویر قرار داده شده است. مقدار این حافظه از 32MB تا512MB  متغیر است. معمولا برای مصارف عادی بین 32 تا 64 و برای مصارف پیشرفته تر مثل بازی های جدید، 64 تا 128 مگابایت حافظه موردنیاز میباشد. کارت گرافیک های Onboard از آنجایی که از حافظه اصلی سیستم استفاده می نمایند، سبب پایین آوردن سرعت پردازش کامپیوتر شده و برای انجام کارهای گرافیکی سنگین کارایی خوبی ندارند. امروزه بیشتر کارت های گرافیک پیشرفته دارای حافظه ای از نوع DDR می باشند. این نوع حافظه سرعت و کارایی را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

پهنای باند حافظه
پهنای باند به سرعتی اطلاق می گردد که اطلاعات بین حافظه کارت گرافیک و پردازشگر گرافیکی تبادل می گردد. هر چقدر پهنای باند بالاتر باشد، سرعت تبادل اطلاعات بالاتر بوده و Rendering سریعتر خواهد بود.

پورت های ورودی و خروجی
برای اتصال کارت گرافیک به انواع دستگاههای ورودی و خروجی مثل مانیتور، تلویزیون، VCR و ... به  پورت S-Video و یا مرکب نیاز است. از پورت مرکب در مواقعی استفاده می کنیم که تجهیزات ما قدیمی بوده و قادر به پشتیبانی از  S-Video نمی باشند. توجه داشته باشید، کارت گرافیکی را خریداری نمایید که تنها دارای پورت های لازم و اساسی باشد و برای موارد غیر ضروری هزینه اضافی پرداخت ننمایید.