x


عضویت | ورود         پشتیبانی  22356465
زندگینامه بیل گیتس
ویلیام هنری گیتس سوم، ملقب به بیل گیتس، به سال 1995 در واشنگتن بدنیا آمد.

ویلیام هنری گیتس سوم، ملقب به بیل گیتس، به سال 1995 در واشنگتن بدنیا آمد. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم، وکیل دادگستری و مادرش آموزگار بود. خانواده او از افراد سرشناس در سیاتل به شمار می آمدند. 

 وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه "لیک ساید" به اتمام رساند و در سن 13 سالگی شروع به آموختن برنامه نویسی کرد. 
 بیل، در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد. دو سال بعد، شرکت مایکروسافت را به همراه دوست دوران کودکی خود، پل آلن تاسیس کرد. با تاسیس شرکت مایکروسافت بیل گیتس تحصیلات خود در دانشگاه هاروارد را برای همیشه ترک نمود و تمام وقت خود را به مایکروسافت اختصاص داد، به گونه ای که گاهی اوقات حتی چندین روز در شرکت می ماند. در آن زمان محور اصلی فعالیت های مایکروسافت، تولید نرم افزارهای کامپیوتری و زبان های برنامه نویسی بود.

 بیل گیتس در سال 1994 با ملیندا فرنچ ازدواج کرد. برخلاف بیل، ملیندا خانواده ثروتمندی نداشت. پدرش کارمند یک برنامه فضایی و مادرش خانه دار بود. ملیندا از کودکی به کامپیوتر علاقه فراوانی داشت و در نوجوانی زبان برنامه نویسی بیسیک را آموخت. وی در 22 سالگی به عنوان مدیر بازاریابی وارد شرکت مایکروسافت شد و چند ماه بعد در یک نمایشگاه کامپیوترهای خانگی با بیل گیتس ملاقات نمود. مراسم ازدواج آن دو در جزایر هاوایی برگزار شد. در سال 1996 اولین فرزند آنها، جنیفر کاترین گیتس بدنیا آمد. پس از جنیفر، روری جان و فوب ادل نیز در سال های 1999 و 2002 میلادی بدنیا آمدند. 

این خانواده اکنون در یکی از گرانترین و زیباترین خانه های واشنگتن با ارزشی حدود 125 میلیون دلار زندگی می کنند.  
بیل گیتس، در سال 1999 کتابی با نام "business @ the speed of thought" نوشت که به 25 زبان زنده ترجمه و در 60 کشور دنیا منتشر گشت. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های سال شد.

 شرکت مایکروسافت در سال 2005 میلادی درآمدی معادل 40 میلیارد دلار بدست آورد که بخش بزرگی از این ثروت، صرف امور خیریه گشت. هم اکنون بیل و همسرش ملیندا در موسسه خیریه ای که در راستای به وجو آوردن بهداشت و آموزش همگانی تاسیس نموده اند، فعالیت می کنند.